Homeopatie a alternativní medicína

Jestliže známe podstatu a princip nemoci, můžeme s tím něco dělat. Náš organizmus nežije odděleně, ale je spletí dokonalé organizace a propojení. Vše souvisí se vším. Mnohé zdravotní problémy lze elegantně a bezbolestně řešit díky přírodní medicíně, díky celostnímu pojetí organizmu. Za své zdraví jsme zodpovědní sami, ale i za budoucnost svých potomků, protože předáváme svou genetickou výbavu dalším generacím. Homeopatie je pro mě velice příjemný způsob, jak posílit svůj imunitní systém, který si dokáže poradit sám dokonce i s nemocemi, které dnešní klasická medicína považuje za nevyléčitelné a to jsou chronické nemoci. Chronická rýma, chronické vyrážky, ekzémy, alergie všeho druhu, opakované chřipky, strach, úzkost, ... s tím vším homeopatie pomáhá.

Základní pravidlo homeopatické léčby zní, že podobné se léčí podobným. Něco jako opilecké heslo: „Čím jsi se včera pokazil, tím se dnes naprav“. Princip této léčby byl už znám před tisíciletími. Řecký lékař Hippokrates ji používal ve 4. století před n.l. Homeopat neléčí nemoc, ale člověka. Lék je vybrán podle celkového obrazu člověka od hlavy až k patě, včetně chování a emocí. Úkolem homeopata není jenom léčit nemoc, ale zlepšit celkový zdravotní stav člověka, zlepšit jeho imunitní systém. Narozený člověk je jako čistý rybník. Na něm pak záleží v průběhu svého života, jak dlouho bude trvat, až se tento rybník promění v kaliště. Chemie může ještě trochu občas pročistit tento rybník, ale už nikdy nebude vypadat tak harmonicky a různorodě jako předtím. Přežijí pouze ty nejodolnější organizmy.

Prevence hraje velice důležitou roli. Za svůj zdravotní stav jsme zodpovědní sami. Jsou tady další faktory, jako je dědičnost, stres, těžké kovy, nekvalitní strava, důsledky masivního očkování. Ale musíme si uvědomit, že nic z lidského života nevymažeme, vše co kdy prožijeme, sníme, s čím se v životě setkáme, je navždy zapsáno v našich buňkách. Proto je tak důležité, abychom si hlídali jak fyzické tělo, tak i psychiku, protože vše předáváme dalším generacím. A proto se nám naše tělo ozývá, když nejdeme v souladu se svou duší. Je mnohdy lepší se zastavit a nechat své tělo, ať si poradí s nemoci, než ho hned zatěžovat chemickými léky. Mnohdy problém zapouzdříme, ale ten tam zůstane. Tělo si vždy najde cestu, jak vyloučit z těla to nepotřebné.

Homeopatická poradna

Nabízím osobní diagnostiku, zaměřenou na celého člověka, na komplexní odstranění všech potíží. Úvodní dvou hodinový pohovor nám dá komplexní obraz o konstituci člověka, jak se vyvíjela v průběhu jeho života. Dávám taky důraz i na planety, které nás také ovlivňují.

Pak pravidelné kontroly nám poskytnou informace, jak se imunitní systém sám vypořádává s nemocí.

Moje heslo zní: „Bez léků jsem se narodila, bez léků také umřu“

Poradna je na adrese: Jasmínová 1259, Mladá Boleslav,
objednání na tel: 608 051 641