Malování pro dospělé

kurz malování pro dospělé

V roce 2006 jsem se rozhodla si splnit svůj dětský sen a začala jsem navštěvovat kurz malování pro dospělé. Postupně se přidaly další ženy středního věku a dnes je nás šest, ve věku 40-60 let a těšíme se každé pondělí, na 2,5 hod. povídání, malování, no zkrátka relaxace a přitom vytváříme mnoho krásného. Žádná z nás neměla zkušenosti v malování, pouze nás spojovala touha malovat. Velká chuť tvořit nám přináší mnoho radosti a tvůrčího elánu. Vzájemně si pomáháme a jsou vidět pokroky, které nám společné tvoření přináší. V roce 2011 jsme vystavovaly své díla v Městské knihovně v Ml. Boleslavi a o rok později jsme se zúčastnily výstavy v KD Ml. Boleslav, na téma město M. Boleslav očima amatérských malířů tohoto regionu. Do našeho kolektivu může přijít jakákoliv žena, která by chtěla malovat.

Scházíme se každé pondělí od 17 hod. v Základní škole v Dalovicích, kde máme k dispozici atelier školy. Můžeme tvořit i z keramiky, je k dispozici i keramická vypalovací pec. Jsou k dispozici i malířské stojany. Je tam i literatura, ze které čerpáme mnoho nápadů. Vzájemně si pomáháme a kolektivně hodnotíme své díla, aby byla co nejlepší. Mnoho z našich děl už je vystaveno u našich přátel a známých, kteří si je oblíbili. Důležité ale je, že pro nás toto společné setkávání je jako arteterapie, kdy nás naplňuje malování a společné tvoření klidem a radostí ze všeho, co se nám povede. Jednotlivé výtvory jsou velice odlišné jako i jsme odlišné my ženy, které se takto scházíme, ale výsledek, je vždy nádherný.

kurz malování pro dospělé

Cena za společný pronájem je 1000,- Kč za školní půlrok, tj. 5 měsíců, a nebo 100,- Kč za den. Dvě a půl hodiny společného tvoření a povídání stojí za to. Doporučuji to každé ženě, která touží využit své nadání. Nemusí mít žádné zkušenosti, stačí pouze velká chuť tvořit a mít vztah ke krásným věcem. Spolupracujeme i s profesionální malířkou v Praze, a žena, která chce se naučit více, se může zúčastnit kurzu, který organizuje v Praze ve svém atelieru.

Malujeme jak pastelkami, suchým pastelem a uhlem, ale i akvarelem, olejem a akrylovými barvami. Z keramiky tvoříme nejenom věci pro radost, jako jsou vázy, misky, sošky, popelníky, … ale i květináčky pro kytky, popisky na bylinky, betlémy, …